İstanbul Havuz Malzemeleri - Sinada Pool Havuz Kimyasalları

İstanbul Havuz Malzemeleri

İstanbul Havuz Malzemeleri

İstanbul havuz malzemeleri arasında havuzunuz için ihtiyaç duyduğunuz tüm ekipmanları bulabilirsiniz.

Havuzun her daim temiz ve düzenli tutulması gerekir. Bu kapsamda insanlar havuzun ilk önce dış görünüşüne ve suyun temizliğine dikkat ederler. İşletme olarak kullanılan havuzlarda amacın yüksek gelir elde etmek olduğu aşikârdır. Havuzun temiz ve sağlıklı tutulması da havuzdan elde edilecek geliri doğrudan etkileyen bir husustur. 

Havuzun temizlik ve bakımı için bir kısım ekipmanlara ihtiyaç duyulduğu bir gerçektir. Bu kapsamda havuz için ihtiyaç duyulan temel malzemeler şunlardır.

Havuz malzemeleri İstanbul olarak arkadaşımız olan Bodrum havuz malzemeleri hakkında buradan https://sinadapool.com/blog/bodrum-havuz-malzemeleri/ bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havuzda Pompa Kullanımı

Havuzda kullanılan temel malzemeler arasında sayabileceklerimizin başında havuz pompası yer alır. Söz konusu malzeme, havuz suyunun sürekli sirküle edilmesini sağlar. Bu sayede havuz suyu her zaman temiz tutulabilir.

Havuzun ilk inşasından sonra kaliteli bir havuz pompası temin edilerek uzun yıllar kullanım sağlanabilir. Bu sayede her zaman devir daim edilebilen havuz suyuna sahip olabilirsiniz.

Havuz Kepçesi ve Filtre Sistemi

Havuzda rüzgârın ve buna benzer dış etkenlerin etkisi ile zaman zaman pislik oluşumu gözlemlenir. Kaba pisliklerin kolayca havuzdan atılması için en uygun ekipman havuz kepçesi kullanmaktır. Söz konusu ekipman ile havuzun yüzeyindeki yaprak gibi malzemeler kolayca dışarı atılabilir.

Havuzda kepçe ile alınamayan böcek gibi maddeler de olabilir. Bunların da havuzdan atılması için havuz filtre sisteminden istifade edilir. Havuzun pompasına girmeden kurulan filtre, havuzdaki yabancı maddelerin kolayca dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede pompaya girmeden sudaki zararlı maddeler temizlenmiş olur.

Havuz Kimyasal Uygulaması

Havuzun temizlenmesi için her zaman havuz suyunun boşaltılması mümkün değildir. Bu kapsamda havuz dolu iken bakımının yapılmasını sağlayan kimyasalların kullanımına ihtiyaç duyulur. Söz konusu kimyasallar havuza uygulanmadan önce ölçüm kitleri ile havuz değerlerinin elde edilmesi gerekir.

Yapılan ölçüm sonucunda kimyasal uygulamasının ne ölçüde yapılacağına karar verilir. Bu kapsamda genel olarak kullanılan havuz kimyasalları şunlardır.

  • PH Düşürücüler
  • Klor
  • Çöktürücüler
  • Yosun Önleyiciler
  • Ayak Dezenfektanları

Havuzun aktif olarak kullanılmadığı gece saatlerinde kimyasal uygulaması çok daha doğru bir zamandır. Gece şartlarında ihtiyaç duyulan kimyasallar uygulanarak sabah saatlerinde havuz tekrar kullanıma hazır hale gelir.

Havuz Temizlik Robotu

Özellikle büyük ve insan popülasyonu fazla olan havuzların temizlenmesi büyük bir problem olabilir. Bu durumda havuzun temiz tutulması için havuz temizlik robotlarına ihtiyaç duyulabilir.

Günümüzün teknolojik imkânlarından yararlanarak hazırlanan temizlik robotlarını İstanbul havuz malzemeleri arasında bulabilirsiniz. Söz konusu ekipmanı kullanarak gece gündüz demeden havuzun her zaman temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Havuzun bakım faaliyetini önemli ölçüde kolaylaştıran havuz temizlik robotları ile kısa sürede havuzun temizliğini sağlayabilirsiniz.

Bir havuz işletmecisi ya da şahsi havuz sahibi olarak ihtiyaç duyacağınız tüm havuz malzemelerini sitemizi inceleyerek bulabilirsiniz. Satın aldığınız ürünler kısa sürede adresinize sevk edilecektir.

Havuz kimyasalları nı görebilmek için https://sinadapool.com/havuz-kimyasallari/ buraya tıklayınız.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *