İzmir Havuz Malzemeleri - Sinada Pool Havuz Kimyasalları

İzmir Havuz Malzemeleri

İzmir Havuz Malzemeleri

Havuzun düzenli şekilde temizlik ve bakımının yapılabilmesi için İzmir Havuz Malzemeleri nden yararlanabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden istediğiniz havuz malzemelerini kolaylıkla satın alarak kargo ile adresinize teslimini sağlayabiliriz.

Havuzlar, yaz aylarının vazgeçilmez mekânları arasındadır. Bu kapsamda insan sirkülasyonu çok fazladır. Hemen hemen her il ve ilçede en az bir adet toplu kullanıma açık havuz vardır. Bunun yanında modern tarzda inşa edilmiş site ve müstakil evlerin de havuzlarının olduğuna şahit oluyoruz. Hal böyle iken doğal olarak bakımı yapılması gereken havuz sayısının da arttığı bir gerçektir.

Havuz malzemelerini genel olarak sınıflandırmak gerekirse havuzun yüzey temizlik ve bakımının yapılması için gerekli olan malzemeler ve kimyasallar olarak iki sınıfa ayırabiliriz.

Havuz malzemeleri İzmir olarak arkadaşımız olan İstanbul havuz malzemeleri hakkında buradan https://sinadapool.com/blog/istanbul-havuz-malzemeleri/ bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havuz Yüzey Temizlik Malzemeleri

Havuzun yüzey kısmında zamanla yabancı cisimlerin oluştuğuna ya da dış etkenlerle havuz suyuna karıştığına şahit olabilirsiniz. Söz konusu yabancı cisimlerin havuz dışına atılması için yüzey temizlik malzemeleri kullanılır. Genel olarak kullanılan havuz yüzey temizlik malzemeleri şunlardır.

Kepçe

Havuzda kullanılan en temel temizlik ekipmanı kepçedir. Söz konusu ürünün havuzun her yerine yetişecek boyutta uzatılması gerekebilir. Kepçe ile havuz suyunun yüzeyine dış etkenler vasıtası ile gelen yabancı cisimler kolay bir şekilde havuz dışına atılabilir.

Süpürge

Havuzun dış kısmında kullanım sıklığına bağlı olarak su birikintisi ya da kirlenme gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu kötü görüntünün ortadan kaldırılması için kullanılacak ürünlerin başında havuz süpürgeleri yer alır.

Havuz Filtresi

Havuz suyunda kepçe ile temizlenmesi mümkün olmayan cisimler olabilir. Bunların havuz pompasına girerek tekrar havuza gelmesinin önüne geçilmelidir. Bu kapsamda havuzun güçlü bir filtre sistemi ile dizayn edilmiş olması gerekir. Bu sayede havuzdaki küçük cisimlerin suyun dışına atılması sağlanmış olur.

Havuz Pompası

Havuz suyunun temiz kalması için sürekli sirküle edilmesi gerekir. Söz konusu işlev de havuz pompası tarafından sağlanır. Güçlü bir havuz pompası ile suyun devir daimi sağlanmış olur.

Kenar Izgaraları

Havuzun bulunduğu mekâna girdiğiniz zaman havuzun çevresinin ızgaralar ile kaplı olduğunu görebilirsiniz. Bu durum hemen hepimizin dikkatini çekmiştir. Havuz ızgaraları etrafın temiz kalmasına ve havuzun çevresinde su birikintisi oluşmamasına yönelik alınan bir tedbirdir. Bu sayede kayıp düşme riskine karşı da gerekli önlem alınmış olur.

Havuz Kimyasalları

Havuz suyunun her zaman boşaltılarak bakımının yapılması mümkün değildir. En basit havuzun dahi tonlarca su aldığını düşündüğümüzde havuz suyunun boşaltılması işletme için hem maddi bir kayıp, hem de zaman kaybıdır. Bu kapsamda havuz dolu iken bakımının yapılmasına ihtiyaç duyulur.

Düzenli kimyasal uygulaması ile havuz suyunun mikroplardan arındırılması sağlanır. Genel olarak havuzda kullanılan kimyasal çeşitleri aşağıda sıralanmıştır. Söz konusu kimyasalların yanında her türlü havuz malzemesi İzmir havuz malzemelerinden bulabilirsiniz.

  • Klor
  • PH düşürücü
  • Parlatıcı
  • Ayak dezenfektanı
  • Çöktürücü
  • Yosun önleyici

Havuz kimyasalları nı görebilmek için https://sinadapool.com/havuz-kimyasallari/ buraya tıklayınız.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *