Bodrum Havuz Malzemeleri - Sinada Pool Havuz Kimyasalları

Bodrum Havuz Malzemeleri

Bodrum Havuz Malzemeleri

Bodrum Havuz Malzemeleri

Bodrum havuz malzemeleri arasında havuzun temizliği ve bakımı için ihtiyaç duyulan tüm malzemeleri bulabilirsiniz. Havuzun temiz ve bakımlı olması, havuzun en büyük tercih sebebidir. İnsanlar, kullanacakları havuzun her şeyden önce temiz görünümde olmasını isterler.

Müşterileri etkileyebilmek için öncelikle havuzun dış görünümünün son derece nezih olması gerekir. Havuz suyunun gerekli hijyen koşulları oluşturularak insan sağlığına zararlı etkilerinin yok edilmesi de dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur.

Havuzun bakımı için hangi kimyasalın ne ölçüde kullanılacağını doğru tespit etmek gerekir. Bunun için de her şeyden önce kimyasal uygulamasını işin ehli kişilerin yapması gerekir. Adından da anlaşılacağı gibi söz konusu ürünler kimyasal nitelikte olduğu için bilinçsiz kullanımı durumunda cilde zararlı etkileri söz konusu olabilir.  

Havuz Kimyasalları ve Havuz Malzemeleri ürünleri aşağıda anlatacağız ürünlerin fotoğraflarına ve daha fazla bilgiye bakmak için buraya https://sinadapool.com/havuz-kimyasallari/ tıklayınız. 

Düzenli Havuz Bakımının Gerekliliği

Havuzun düzenli olarak bakımının yapılması başta insan sağlığı için çok önemlidir. Havuzlar, insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerdir. Bu nedenle özellikle cilt hastalıklarının oluşmasına uygun ortamlardır. Havuza bakım yapılacağı zaman tüm tedbirlerin öncelikle havuzda hastalık oluşumunu önleyici nitelikte olması gerekir.

Havuz bakımını düzenli olarak yaptırmak, işletme olarak her şeyden önce insanlık görevi olması gerekir. Havuzun düzenli olarak bakımının yapılmaması demek, havuz kullanıcılarının öncelikle cilt hastalıklarını kapma ihtimalini artırmak demektir. Bu nedenle işletmelerin havuz kimyasalı kullanımında tasarrufu göz önünde bulundurmaması gerekir.

PH Düşürücü Kullanımı

Bodrum havuz malzemeleri arasında satışı yapılan kimyasalların başında PH düşürücüler gelir. Söz konusu kimyasalın kullanılması için öncelikle havuz suyunun analizinin yapılması gerekir. Havuzun ideal PH aralığında olması, en çok dikkat edilmesi gereken husustur. Çünkü havuz suyu ancak ideal aralıkta ise diğer kimyasallar etkin sonuç verir.

PH seviyesi uygun aralıkta tutularak kullanılacak kimyasalların hepsinden arzu edilen verim elde edilebilir. Havuz kullanıldıkça PH seviyesi yükselir. Yükselen PH oranının acilen düşürülmesi gerekir. Bunun için de havuz PH oranının günlük ve haftalık ölçümler ile kontrol altında tutulması gerekir.

Klor Uygulaması

Bodrum havuz malzemeleri arasında havuza en fazla uygulanan kimyasallardan biri de klordur. Düzenli klor uygulaması ile havuzda oluşan mikrop ve zararlı bakterilerin yok edilmesi sağlanır. Bu sayede insanlar sağlıklı ve temiz bir havuzu kullanmış olurlar.

Tüm havuz kimyasallarında olduğu gibi klor uygulamasında da gece şartlarında uygulama yöntemi tercih edilmelidir. Havuzlar doğal olarak gece şartlarında kullanılmaz. Mekânın aktif olarak kullanılmadığı bu zaman dilimi bakım için ayrılmalıdır. Bu sayede havuzun kullanılmadığı zaman aralığında bakım yapılarak gündüz saatlerinde tekrar aktif olarak kullanım sağlanabilir.

Çöktürücüler

Bodrum havuz malzemeleri arasında bulabileceğiniz ürünlerden biri de çöktürücülerdir. Havuz suyunda asılı kalan partikülleri yok etmek maksadıyla kullanılan bu kimyasallar oldukça etkili ürünlerdir.

Bahse konu kimyasallar havuzda asılı duran partiküller ile reaksiyona girerek bunların ağırlaşmasını sağlar. Ağırlaşan partiküller doğal olarak havuzun dibine çöker. Burada topak oluşturan zararlı maddeler havuz filtresinden dışarı atılabileceği gibi ters süpürme yöntemi ile de havuz dışına atılabilir.

Yosun Önleyiciler

Havuzda aksatılmadan kullanılması gereken kimyasallardan biri de yosun önleyicilerdir. Söz konusu kimyasallar, adından da anlaşılacağı üzere havuzdaki alg oluşumunun önüne geçmek için kullanılır. Özellikle havuz boş iken kullanılan yosun önleyiciler havuzun zemin kısmının yanında duvarlarına da uygulanır. Bu sayede alglerin oluşması ve üremesi için gereken şartların önüne geçilmiş olur.

Parlatıcılar

Havuza düzenli parlatıcı uygulaması ile son derece berrak bir görünüm elde edilebilir. Bunun yanında havuzun yüzey kısmında yer alan ve gözle görülmeyen partiküller, bu sayede havuzdan atılmış olur.

Parlatıcıların özelliklerinden biri de havuzun yüzey kısmındaki partiküller ile reaksiyona girebilmesidir. Bu da havuzun berrak görünümüne önemli katkı sağlayan bir durumdur. Yüzey kısmında temizlenen partiküllerin temizlenmesi ile havuzun berrak bir görünüm kazanmasına katkı sağlanmış olursunuz.

Havuz malzemeleri konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için buraya https://sinadapool.com/blog/izmir-havuz-malzemeleri/ tıklayınız.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *