Bursa Havuz Malzemeleri - Sinada Pool Havuz Kimyasalları

Bursa Havuz Malzemeleri

Bursa Havuz Malzemeleri

Havuzun temel bakımının yapılması ve sağlıklı bir ortam oluşturulması için Bursa havuz malzemeleri ni temin edebilirsiniz. Havuzun potansiyel müşteri kitlesinin fazla olması için mutlaka temiz ve bakımlı bir ortamda faaliyet gösteriyor olması gerekir. Bu kapsamda gerekli temizlik ve bakım faaliyetinin yapılması için bir kısım malzemelere ihtiyaç vardır.

Genel olarak havuz malzemelerini temel temizlik ve bakım malzemeleri ve kimyasallar olarak iki sınıfa ayırabiliriz. Bu kapsamda kullanılan malzemeler genel olarak şunlardır.

 • Havuz süpürgesi
 • Havuz kepçesi
 • Havuz kenar ızgaraları
 • Havuz temizlik robotları
 • Havuz kimyasalları

Havuz malzemeleri Bursa olarak arkadaşımız olan İstanbul havuz malzemeleri hakkında buradan https://sinadapool.com/blog/istanbul-havuz-malzemeleri/ bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havuz Süpürgesi

Havuzun faaliyet gösterdiği mekânda zamanla kirlenme ve su birikintilerinin olması son derece normaldir. Temin edilecek havuz süpürgesi ile havuzun kenar kısımlarındaki su birikintilerinden kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda havuzun kenar kısmındaki fayans ya da mermer kısımlar da bu sayede temizlenmiş olur.

Havuz Kepçesi

Havuzun yüzey kısmını zamanla bir kısım uçuşan cisimlerin işgal ettiğine şahit olabilirsiniz. Rüzgârın da etkisiyle gelen yaprak gibi parçalar havuzun kirli görünmesine neden olabilir. Söz konusu kötü görüntünün ortadan kaldırılması için havuz kepçelerine ihtiyaç duyulur. Kepçe ile söz konusu cisimler havuzdan kolaylıkla dışarı atılır.

Kepçe kullanımında dikkat edilmesi gereken husus, kepçenin havuzun her bir noktasına erişebilecek ölçüde kullanılmasıdır. Bunun için de kepçeye uzatma aparatı takılabilir. Bu sayede havuzun her bir noktasına kolayca ulaşabilirsiniz. Havuzun yüzeyindeki kaba pislikleri filtre ve havuz pompasına ulaşmadan havuz dışına atmış olursunuz.   

Havuz Kenar Izgaraları

Havuzun kenar kısmının ızgaralar ile kaplanmış olduğunu hepiniz görmüşsünüzdür. Söz konusu ızgaralar havuzdan taşan suyun etrafa yayılmaması için yapılmış aparatlardır. Izgaralar aynı zamanda insanların kayıp düşmesine engel olmak maksadıyla da kullanılır. Bu sayede havuzun kenarında insanların düşme riskine karşı gerekli tedbir de alınmış olur.

Havuz Temizlik Robotları

Havuzun temizliğinin pratik bir şekilde yapılması için teknolojik cihazlardan da azami istifade etmek gerekir. Bu kapsamda geliştirilmiş cihazlardan biri de havuz temizlik robotlarıdır. Bursa havuz malzemeleri arasında bulabileceğiniz temizlik robotları ile havuzun temizliğini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Havuz Kimyasalları

Havuzun dolu olduğu esnada bakımının sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için havuz kimyasallarına ihtiyaç vardır. Söz konusu ürünler ile havuz içerisinde zararlı mikrop ve bakterilerin öldürülmesi sağlanır.

Havuzlar özellikle yaz aylarında insan popülasyonunun fazla olduğu mekânlardır. Doğal olarak da söz konusu mekânlar zamanla kirlenir ve sağlıksız bir ortam halini alır. Bu durumun ortadan kaldırılması için havuz kimyasallarına ihtiyaç duyulur. Genel olarak havuz için kullanılan kimyasallar aşağıdadır.

 • Klor
 • PH Düşürücüler
 • Çöktürücüler
 • Yosun Önleyiciler
 • Ayak Dezenfektanları
 • Parlatıcılar

Yukarıdaki kimyasalların ne ölçüde kullanılacağına karar vermek için öncelikle havuzun ölçüm kitleri ile değerlerinin belirlenmesi gerekir. Söz konusu değerler ışığında Bursa havuz malzemeleri arasındaki kimyasalların ne ölçüde kullanılacağı belirlenir.

Havuz kimyasalları nı görebilmek için https://sinadapool.com/havuz-kimyasallari/ buraya tıklayınız.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *