Diyarbakır Havuz Kimyasalları ve 2021 - Sinada Pool Havuz Kimyasalları

Diyarbakır Havuz Kimyasalları

Diyarbakır Havuz Kimyasalları

Diyarbakır havuz kimyasalları ile son derece temiz ve sağlıklı havuzlara kavuşabilirsiniz. Özellikle yaz dönemlerinde sıklıkla kullanılan mekânlardan biri de havuzlardır. Havuzların sularının her seferinde temizlik için boşaltılması söz konusu değildir. Böyle bir durumda havuz hem çok atıl kalır hem de işletme için maliyeti yüksek olur. bu sebeple havuzun temizlik için boşaltılmasının yerine havuz kimyasalları kullanılarak hijyenik ve sağlıklı ortamlar sağlanabilir.

Sitemiz üzerinden istediğiniz havuz kimyasal ürününü kolaylıkla satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürünler kısa sürede adresinize kargolanır. Ürünlerin her birinin üzerinde nasıl ve hangi oranda kullanılması gerektiği yazar. Talimatlara uygun şekilde kimyasal uygulamasını yaptığınızda söz konusu ürünlerden istediğiniz verimi alabilirsiniz.

İşletme olarak kullanılan havuzların yanında site, otel gibi mekânların da kapalı ya da açık havuzu bulunur. Söz konusu havuzların da periyodik olarak bakım ve temizliğinin yapılması gerekir. Sitemizde satılan ürünlerin tamamı gerek işletme olarak kullanılan gerekse de site ve otel gibi mekânların havuzları için ideal kullanım sağlar. Bir havuzun ne şekilde bakımının yapılacağı ve havuz kimyasallarının ne şekilde kullanılacağı ile ilgili bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Diğer illerimiz olan İzmir ve İstanbul havuz kimyasalları bilgilerine buradan https://sinadapool.com/blog/izmir-havuz-kimyasallari/ ve https://sinadapool.com/blog/istanbul-havuz-kimyasallari/ ulaşabilirsiniz.

Havuza Çöktürücü Uygulaması Yapın

Havuz için çöktürücü uygulaması yapmak için ilk önce PH değerinin ölçülmesi gerekir. Elde edilen veriler ışığında havuza çöktürücü uygulaması yapılır. Yapılan uygulama neticesinde havuz içindeki yabancı cisim, mikrop ve bakteriler ağırlaşarak havuzun dibine çöker. Ters süpürme metodu kullanılarak dibe çöken yabancı cisim ve bakteriler temizlenip, havuz hijyenik ortama dönüştürülür.

Şok Klorlama Uygulaması Yapın

Havuzda şok klorlama yapmak için de her şeyden önce PH ölçümü yapılmalıdır. Ölçüm sonunda PH oranı uygun aralıkta ise şok klorlama aşamasına geçilebilir. Havuza yapılacak klor şoklaması ile havuzun içindeki mikrop, bakteri ve mantar arındırılabilir. Söz konusu zararlı maddeler yok edildikten sonra sağlıklı bir havuz ortamı oluşturulabilir.

Doğru Havuz Temizlik Yöntemini Belirleyin

Havuz temizliği yapmanın en iyi yolu havuzun tamamen boşaltılmasıdır. Fakat yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi söz konusu durum her zaman gerçekleştirilemez. Havuzun boşaltılması durumunda inhibitörlü saf asit ile havuzun tamamı ayrıntılı şekilde yıkanmalıdır.

Yıkama işleminden sonra havuzun zemin ve duvar kısmına yosun önleyici tatbiki yapılmalıdır. Bir gün beklemeyi müteakip havuz suyu tekrar doldurulabilir.

Havuza Fazla Klor Atılması Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Çeşitli durumlarda havuza fazla klor atılmış olabilir. Klorun eksik uygulanması durumunda üründen beklenen etki sağlanamadığı gibi fazla kullanılmasında da sağlıksız durumlar oluşabilir. Havuza fazla klor uygulaması yapılırsa fazla klorun havuzdan atılması gerekir. Bunun için en etkili yol 100 tonluk bir havuz için 20 tonluk su dışarı atılıp alınan su kadar saf su ilavesi yapılmalıdır. Bir gün sonra tekrar klor ölçümü yapılarak klor seviyesinin azaldığı görülebilir.  

Havuz Kimyasallarını Kullanırken Dikkatli Olun

Havuz kimyasalları kullanılırken havuzdaki zararlı maddelerin yok edilmesi amaçlanır. İşlemi yaparken çok dikkatli olunmalıdır. Uygulamayı işin ehli kişiler yapmalı, acemi kişiler kimyasal uygulaması ile uğraşmamalıdır. Uygulama esnasında eldiven, maske ve gözlük kullanılmalıdır. Diyarbakır Havuz kimyasallarının bulunduğu bidonları açarken dikkatli olunmalıdır. Bidonlardan çıkan gaz size zarar verebilir. Bu nedenle bidonların açılmasından havuza uygulanışına kadar hassas faaliyet gösterilmelidir.

Kış Döneminde Havuz Suyu Boşaltılmamalıdır

Kış döneminde havuz suyu boşaltılan mekânlarda fayanslarda dökülme, derzlerde çatlamalar oluşabilir. Bu gibi durumlar ilerleyen dönemde maddi açıdan yüksek meblağlarda masrafa neden olur. Bu sebeple havuzun uzun ömürlü olması için kış sezonunda suyu boşaltılmadan bırakılması gerekir. 

Ayak Dezenfektanı Mutlaka Kullanılmalıdır

Havuzlar için olmazsa olmaz kimyasallar arasındaki ürünlerin başında ayak dezenfektanları gelir. Havuz ne amaçla kullanılırsa kullanılsın ayak dezenfektanları mutlaka kullanılmalıdır. Bu sayede havuzdaki mantar oluşumunun önüne geçilebilir. Ayrıca havuzda oluşan kötü kokular da ayak dezenfektanı ile giderilmiş olur.

Filtre Bakımını Mutlaka Yaptırın

Filtrasyon sisteminde zamanla kumlanma oluşur. Oluşan kumun en az iki yılda bir değiştirilmesi gerekir. Çünkü havuz suyunun tamamı söz konusu kum tarafından temizlenir. Taşlanmış bir kumun havuza faydadan çok zararı olur. Bu sebeple sürekli kontrolün yapılması ve kum taşlanmışsa değiştirilmesi gerekir.

Havuz Bakımlarını Uzman Kişilere Yaptırın

Havuz bakımı, insanların sağlığı ile ilgili bir durumdur. Bakım için kullanılan Diyarbakır havuz kimyasalları ise reaksiyona girebilen maddeler olduğu için işin ehli kişilerle çalışmak önemlidir. Bu kapsamda tüm bakım faaliyetlerini konunun uzmanı kişilere danışarak yapmanızda fayda vardır. Hem kimyasal ürünlerden daha fazla fayda sağlayabilir, hem de zararlı durumlarla karşılaşmamış olursunuz. 

Havuz Temizliğinin Yapılması

Açık veya kapalı olmasına dikkat etmeksizin havuzun bakımının periyodik şekilde yapılması gerekir. Diyarbakır havuz kimyasalları kullanılarak havuz suyunun gün boyu hijyenik ve sağlıklı kalacağına emin olabilirsiniz.

Havuz kimyasalları genellikle akşam saatlerinde ölçümler yapılarak kullanılır. Çünkü havuzun atıl kaldığı zaman aralığı akşam saatleridir. Kullanılan ürünlerin gece şartlarında uygulanarak reaksiyonun uygun dönemde gerçekleşmesi sağlanır. Sabah saatlerinde ise ters süpürme metodu uygulanarak havuzdaki pislik dışarı atılabilir.

Havuz temizliği kapsamında havuza girmeden önce duş alınması ve ayak dezenfektanlı sudan geçerek havuza girmek en doğru yöntemdir. Çünkü ayaklardan suya mantar bulaşma ihtimali çok yüksektir. Mantar suda çok hızlı yayılır ve bulaşır. Diyarbakır havuz kimyasalları ile havuzdan bulaşacak hastalıkların önüne geçilebilir, hijyenik ortamlar oluşturulabilir. 

Havuz Kimyasalları ürünlerimizi detaylı olarak buradan https://sinadapool.com/havuz-kimyasallari/ inceleyebilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *