Bodrum Havuz Kimyasalları ve 2021 - Sinada Pool Havuz Kimyasalları

Bodrum Havuz Kimyasalları

Bodrum Havuz Kimyasalları

Bodrum havuz kimyasalları ile şahsi ya da işletmesini yaptığınız havuzları, hijyenik bir ortam haline getirebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Havuz Kimyasalları olarak SİNADA firmasının ürettiği Sinada marka havuz kimyasallarını Bodrum’da bulabilir, satın alabilir ve kullanabilirsiniz.

Havuzlar, özellikle yaz aylarında insan popülasyonu ve sirkülasyonunun fazla olduğu mekânlardır. Bu nedenle havuzun düzenli olarak bakımının yapılması insan sağlığı için çok önemlidir. Düzenli bakımı yapılmayan havuzlarda bir kısım sorunlar ortaya çıkar.

  • Havuz, görünüm anlamında pis bir görüntü oluşturur.
  • İnsan sağlığına zararlı bir takım gelişmeler ortaya çıkabilir.
  • Havuzun kirli ve sağlıksız olmasından dolayı müşteri kaybı yaşarsınız.
  • Yaşayacağınız müşteri kaybı ve olumsuz imaj, maddi götürüyü de beraberinde getirecektir.
  • Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından kesilecek idari para cezası yaptırımı ile karşılaşabilirsiniz.  

Yukarıda sayılanların hepsi işletme için büyük bir prestij kaybıdır. İşletmenizin sürekli tercih edilen bir mekân olmasını istiyorsanız periyodik bakım anlamında bir kışım tedbirleri de almanız gerekir. Havuzun periyodik bakımı nın yapılması da ancak havuz kimyasallarının düzenli olarak uygulanması ile mümkündür. Peki, havuz kimyasalı olarak isimlendirilen maddeler nelerdir ve ne işe yarar?

Klor

Havuz bakımlarında kullanılan kimyasalların başında klor gelir. Klor, havuzdaki zararlı maddelerle reaksiyona girerek bunların yok edilmesini sağlar. Genellikle gece şartlarında yapılan klor uygulaması ile havuz gündüz saatlerinde tekrar faal hale gelir.

Havuza girdiğiniz zaman burnunuza gelen yabancı koku muhtemelen klor kokusudur. Klor kokusu ilk etapta insanı rahatsız etse de kısa sürede insan bu kokuya alışır. Havuzda en sık kullanılan ve en etkili kimyasal olan klor, tablet ya da toz halinde satılabilir.

PH Düşürücüler

Havuzun sağlıklı şekilde kullanılması için PH aralığının belli bir seviyede olması gerekir. Söz konusu ideal PH aralığı 7,2-7,6 arasıdır. Havuzun kullanım sıklığına bağlı olarak PH seviyesinde belli bir süre sonra PH seviyesinin yükseldiği görülür. Uygulanan PH düşürücü ile havuzun PH seviyesi kısa sürede olması gereken aralığa getirilir.

Çöktürücüler

Bodrum havuz kimyasalları arasında satışı yapılan ürünlerden biri de çöktürücülerdir. Havuz içerisinde zamanla gözle görülmeyen küçük partiküller oluşur. Söz konusu partiküller havuz dışına atılmazsa bir kısım hastalıklara sebep olabilir.

Havuza uygulanan çöktürücüler havuzdaki partiküllerle reaksiyona girerek bunların havuzun dibine çökmesini sağlar. Dibe çöken zararlı maddeler topak haline gelerek havuz dışına atılması kolaylaşır. Havuzun dibine çöken topaklar kullanılan havuz temizlenmesi ekipmanları ile havuzdan dışarı atılabilir. Bunların dışarı atılmasında kullanılan ekipmanların başında havuz süpürgeleri gelir. Söz konusu makine ile ters süpürme uygulaması yapılarak topaklar kolayca dışarı atılabilir.  

Yosun Önleyiciler

Bodrum havuz kimyasalları arasında satılan ürünlerden biri de yosun önleyicilerdir. Yosun önleyicilerden en yüksek verim havuz boş iken zemin ve havuz duvarlarına yosun önleyici uygulaması yapılarak alınabilir. Söz konusu kimyasalın kullanımında bilinmesi gereken en önemli husus yosun önleyicinin havuzdaki yosunları yok etmediğidir. Söz konusu kimyasal yosun oluşumuna engel olmaya yönelik üretilmiştir.

Parlatıcılar

Havuzun parlak ve berrak bir görünüm sergilemesi müşteriler tarafından takdirle karşılanacak bir durumdur. Müşteriler tarafından beğenilen havuzlar doğal olarak daha fazla gelir getirecektir. İşletme için amacın müşteri memnuniyeti ve daha fazla gelir elde etmek olduğu düşünüldüğünde periyodik olarak havuza parlatıcı takviyesi yapmak çok önemlidir.

Bodrum havuz kimyasalları arasında havuzun temizlik ve bakımı için ihtiyacınız olan tüm malzemeleri bulabilirsiniz. Satın alacağınız ürünler ile son derece sağlıklı ve temiz bir havuza sahip olabilirsiniz. Havuzun temiz olması % 100 müşteri memnuniyetime ulaşmanızı sağlayacaktır. Web sitemizden istediğiniz havuz kimyasallarını alışveriş sepetine ekleyerek kolayca satın alabilirsiniz. ürünler kısa sürede adresinize teslim edilecektir.

Havuz Kimyasalları ürünlerimizi buradan https://sinadapool.com/havuz-kimyasallari/ inceleyebilirsiniz.

Diğer illerimiz olan İzmir ve İstanbul havuz kimyasalları bilgilerine buradan https://sinadapool.com/blog/izmir-havuz-kimyasallari/ ve https://sinadapool.com/blog/istanbul-havuz-kimyasallari/ ulaşabilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *