Alanya Havuz Kimyasalları - Sinada Pool Havuz Kimyasalları

Alanya Havuz Kimyasalları

Alanya Havuz Kimyasalları

Alanya havuz kimyasalları ile tüm havuz kullanıcıları tarafından beğenilen ve sağlıklı havuzlara sahip olabilirsiniz. Havuzun düzenli olarak bakımının yapılması üzerinde özellikle durulması gereken konulardan biridir.

Havuzun bakımının yapılması için mutlaka suyunun boşaltılması gerekmez. Her ne kadar boyutuna göre değişse de havuzlar, çok fazla su alan yapılardır. Her bakım faaliyetinde havuzun boşaltılması demek, zaman kaybının yanında işletme için maddi bir külfettir. Ayrıca havuzun boş olduğu zamanlarda işletmenin müşteri kaybına uğrayacağı da düşünüldüğünde havuz suyunun boşaltılması mantıklı bir hal tarzı değildir.

Havuz kimyasallarının üretim amacı havuzun boşaltılmadan temiz ve sağlıklı kalmasına yardımcı olmaktır. Genel olarak kullanılan havuz kimyasalları aşağıdakilerdir.

Havuz Kimyasalları Alanya olarak diğer şehrimiz olan İzmir havuz kimyasalları konusunda uzman olarak verdiği bilgilere https://sinadapool.com/blog/izmir-havuz-kimyasallari/ buradan ulaşabilirsiniz.

PH Düşürücüler

Havuz kimyasallarından istenen etkinin elde edilmesi için havuz suyunun PH oranının ideal aralıkta olması gerekir. Söz konusu ideal PH seviyesi 7,2 ila 7,6’dır. Havuz popülasyonu ne kadar yüksekse PH oranı o kadar çabuk artar. Söz konusu seviyenin PH düşürücü kimyasallar ile ideal aralığa düşürülmesi gerekir. Özellikle klorlamadan verim alınabilmesi için önce PH düşürücülerle PH oranının ayarlanması esastır.

Havuzun PH oranının tespit edilebilmesi için öncelikle havuz ölçüm kitlerinin kullanılması gerekir. Söz konusu kitler, havuzdan numune alınarak havuz değerlerinin ölçülmesine yarayan bir ekipmandır. Günlük ya da haftalık olarak havuz değerleri belirlenerek havuz kimyasallarının ne ölçüde kullanılması gerektiği belirlenebilir. Ayrıca havuz kimyasal tablosundan istifade edilerek havuz analiz sonuçlarına göre kimyasal kullanımı belirlenmelidir.

Klor Uygulaması

Havuzun sağlıklı şekilde kullanılması için ihmal edilmemesi gereken kimyasallardan biri de klordur. Düzenli klor uygulaması ile havuzdaki mikrop, bakteri ve zararlı mikroorganizmaların yok edilmesi sağlanabilir.

Genellikle klor uygulaması gece saatlerinde yapılır. Daha doğrusu her türlü kimyasalın gece şartlarında havuza tatbik edilmesi çok daha uygun bir tercihtir. Havuzun kullanılmadığı zaman aralığında kimyasal uygulaması çok daha doğrudur.

Yosun Tutucular

Havuzun yüzey kısmındaki partiküllerin filtreye yönlendirilmesi maksadıyla yosun tutucular kullanılmalıdır. Ayrıca söz konusu kimyasal adından da anlaşılacağı gibi havuzdaki alg oluşumunu engeller. Bu sayede zamanla havuzda oluşan yeşilliklerin önüne geçilmiş olur. havuz yüzeyindeki partiküller, yosun tutucu uygulamasından sonra topak oluşturarak filtreden havuz dışına atılır.

Çöktürücü Uygulaması

Havuzlardaki problem alanlarından biri de suda asılı kalan partiküllerdir. Söz konusu zararlı maddeler hafif olduğundan suda asılı kalır. Bu nedenle havuz dışına atılması da müdahale edilmeden mümkün değildir. Çöktürücü kimyasallar zararlı partiküller ile reaksiyona girerek bunların havuz dibine çökmesini ve topak oluşturmasını sağlar. Bu aşamadan sonra oluşan topaklar havuz filtresinden ya da ters süpürme metodu ile havuzdan atılabilir.

Ayak Dezenfektanı

Alanya havuz kimyasalları arasında bulabileceğiniz ürünlerden biri de ayak dezenfektanlarıdır. Söz konusu kimyasalların ayak dezenfektan havuzlarında kullanılması, aynı zamanda yasal olarak da zorunludur. Havuzun hemen çevresinde küçük bir kanal yapısında havuzun varlığı hepimizin dikkatini çekmiştir. Ayak dezenfektan uygulaması bu havuza yapılır. Bu sayede mantar gibi cilt hastalıklarının havuza sirayet etmesi de engellenmiş olur. Bunun yanında havuz kullanıcılarına kullanımdan önce duş zorunluluğu getirilmesi, cilt hastalıkların önüne geçilmesinde çok daha etkili olacaktır.

Parlatıcı Uygulaması

Havuzlarda yaygın olarak kullanılan kimyasallardan biri de parlatıcılardır. Parlatıcıların düzenli olarak uygulanması ile havuzun yüzeyindeki zararlı mikroorganizmaların yok edilerek filtreye yönlendirilmesi sağlanır. Bunun yanında havuzun berrak bir görünüme kavuşmasında da söz konusu kimyasal son derce etkili bir üründür.

Alanya havuz kimyasalları nın düzenli ve etkili oranda kullanılması, arzu edilen verimin alınması anlamında çok önemlidir. Bu sayede kısa sürede bakımlı ve sağlıklı bir havuza sahip olunabilir.  

Havuz Kimyasalları ürünlerimizi buradan https://sinadapool.com/havuz-kimyasallari/ inceleyebilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *