Mersin Havuz Kimyasalları - Sinada Pool Havuz Kimyasalları

Mersin Havuz Kimyasalları

Mersin Havuz Kimyasalları

Mersin Havuz Kimyasalları

Sağlıklı ve kaliteli bir havuz için Mersin havuz kimyasalları arasından uygun içeriğe sahip ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Ülkemizde satışı yapılan havuz kimyasallarının çok geniş bir yelpazede satışının yapıldığı bir gerçektir. Fakat hangi firmadan alışveriş yapmanın daha sağlıklı olduğu konusunda bir kısım tereddütlerin olduğunu da bilmek gerekir. Firmamız bünyesinde satılan tüm ürünler sağlık bakanlı tarafından onaylanmış, gerekli izinleri alınmış ürünlerdendir.  

Havuzun bakımının yapılması için kullanılması gereken kimyasalların neler olduğu bellidir. Söz konusu ürünlerin doğru ölçüde ve niteliğe uygun şekilde kullanılması önemli bir husustur. Kimyasalların ne şekilde kullanılacağı havuzun ihtiyacına ve büyüklüğüne göre farklılıklar gösterir. Gerekli analizler yapılarak hangi üründen ne miktarda uygulanması gerektiği belirlenebilir.

Havuz Kimyasalları Nedir?

Havuzların periyodik bakımlarının yapılması için kullanılan ve reaksiyona girme özelliği olan maddelere genel olarak havuz kimyasalı ismi verilir. Söz konusu ürünlerin düzenli ve usulüne uygun şekilde kullanılması durumunda havuzda istenen temizlik ve sağlıklı ortam yaratılabilir.

Havuzun kirli ya da sağlıksız koşullarda olması ciddi anlamda işletmeler için müşteri kaybına neden olur. Bunun yanında bakımı yapılmayan havuzlar için ağır idari yaptırımlar vardır. Her iki durumla da karşılaşmamak için havuz bakımına gerekli önemin verilmesi gerekir. Mersin havuz kimyasallarının neler olduğu ve nasıl kullanılması gerektiğini aşağıda bulabilirsiniz.

Havuz Kimyasalları

Havuzun genel ve periyodik bakımına yönelik üretilmiş olan havuz kimyasalları kısa sürede havuzun sağlıklı ve hijyenik bir ortama kavuşmasını sağlar. Sitemizde satışı yapılan kimyasallar şunlardır.

Klor

En bilinen ve yaygın olarak kullanılan havuz kimyasalı klordur. Havuz suyuna dışarıdan karışan ya da havuz içinde üreyen mikrop ve bakterilerin yok edilmesi için klorlama işlemi yapılmalıdır. Klor sadece mikrop ve bakterinin yok edilmesi için uygulanmaz. Aynı zamanda havuzda oluşan mantarın yok edilmesi için de son derece etkili bir kimyasaldır. Sık sık uygulanması gereken kimyasal klordur. Ürünler toz, sıvı ya da tablet şeklinde satılabilir.

Yosun Önleyici

Havuzlarda zamanla yeşerme ve yosunlaşma meydana gelir. Söz konusu durumun önüne geçilmesi için yosun önleyici kimyasalların kullanılması gerekir. Bu kimyasal havuzda yosun oluştuktan sonra değil, oluşmadan önce önleyici kapsamında kullanılmalıdır.

Parlatıcı

Çoğunlukla parlatıcılar yosun önleyiciler ile birlikte kullanılır. Havuz suyunun berrak gözükmesini sağlar. Havuza uygulanan yosun önleyiciden sonra parlatıcı uygulaması yapılır.

Havuz Çökertici

Havuzda oluşan kir ve tortularla tepkimeye girerek çöküntü oluşturur. Dibe çöken pislik ter süpürme yöntemi uygulanarak temizlenmelidir. Bu sayede kısa sürede havuzun temizliği sağlanır.

PH Düşürücü

Mersin havuz kimyasalları arasında olmazsa olmaz ürünlerden biri de PH düşürücülerdir. Söz konusu ürün havuz suyunun ideal PH değerine ulaşmasını sağlar. PH düşürücü kullanılmadan önce havuzun PH derecesinin ölçümü yapılmalıdır. Ölçüm sonunda belirlenen orana göre kimyasal takviyesi yapılmalıdır. 

Ayak Dezenfektanı

İnsan sağlığı için çok önemli olan havuz kimyasallarından biri de ayak dezenfektanıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmeliğe göre site, otel gibi mekânların havuzlarında ayak dezenfektanı kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Özellikle toplu olarak kullanımı yapılan havuzlarda ayak dezenfektanı kullanımı şiddetle tavsiye edilir. Havuzdaki mantarın yok edilmesinde en etkili olan kimyasal ayak dezenfektanıdır.

Sitemizde satışı yapılan tüm havuz kimyasalları ile ilgili gerekli bilgiyi bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz. Ürünlerin nasıl kullanılması gerektiği ile kullanma kılavuzundan yararlanabilirsiniz. Satın alınan ürünlerin tamamını ülkemizin her bir noktasına sevk edebiliyoruz.

Havuz Kimyasallarının Kullanımı

Mersin havuz kimyasalları tarafından satışı yapılan tüm ürünlerin gerekli ölçüde kullanılması esastır. Ürünlerin kullanımı yetkili ve işin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır.

En detaylı temizlik doğal olarak havuz boş iken yapılır. Boşaltılan havuz dezenfektan ürünleri ile temizlenmelidir. Sonrasında zemin ve duvar kısımlarına yosun önleyiciler uygulanmalıdır. Yosun önleyicinin kuruması beklendikten sonra havuz doldurulabilir.

Havuzun dolumunda şebeke suyu kullanılmalıdır. Tanker ya da depoda bekletilmiş olan su sonrasında kireç ya da demir sorunu ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Dolan suyun şoklanması da anti bakteriyel özellik açısından çok önemlidir.

Havuza Koyulması Gereken Klor ve PH Düşürücü

Mersin havuz kimyasalları tarafından satışı yapılan ürünlerin her birinin belli bir reçete oranında havuza katılması gerekir. Havuza atılması gereken kimyasallar gerekli ölçümler yapıldıktan sonra tayin edilmelidir. Bu kapsamda havuzlarda PH ölçümleri düzenli olarak yapılmalıdır. Bu maksatla satılan PH ölçüm kitleri son derece sağlıklı sonuçlar verir.

Havuzun ölçümlerinin yapılması kadar ölçümün doğru değerlendirilmesi de çok önemlidir. Elde edilen sonuca göre kimyasal uygulaması yapılmalıdır. Havuz için olması gereken PH değeri 7,2 ila 7,6 arasında olmalıdır. Havuzda kullanım sıklığına bağlı olarak PH artışı oluşur. İdeal aralıktan sapma tespit edildiğinde süratle PH olması gereken seviyeye getirilmelidir.

Havuz suyu her zaman bazik aralıkta olmalıdır. Baz seviyesinin artması, sağlıksız durumların oluşmasına neden olur. Düzenli klor uygulamasının yanında PH düşürücülerin de uygun reçete ile kullanılması sonucunda sağlıklı havuzlara sahip olunabilir. Uygun reçete ile kullanılmayan kimyasallardan gerekli verim alınamaz.         

Temiz ve sağlıklı bir havuz için havuz kimyasalları genellikle haftada iki kez kullanılır. Kimyasalların kullanılmasından sonra havuzun dibi süpürülmelidir. Ters yıkama işlemi de gün aşırı yapılarak havuzda biriken partiküller dışarı atılır. Mersin havuz kimyasalları ile havuz temizlik ve bakımında arzu ettiğiniz sonucun alınacağına emin olabilirsiniz. 

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlendi *